Uverejnené Vložiť komentár

RIZLING RÝNSKY Roman Janoušek

rizling

Všetky vína s rodným listom z Pezinského zámku nesú nezameniteľný rukopis čistoty vône, noblesnej elegancie chute a celkového dojmu. Sú pripravené na okamžitý zážitok v priestore a čase. Terajšom i budúcom. Rukopis, ktorého nositeľom je víno s podpisom Roman Janoušek.

Tento Rizling zrel šesť mesiacov na prvých kvasniciach v nerezovej cisterne, vďaka čomu získalo pevnú žltozelenú farbu. Vo vôni je svieže, napriek jemne krémovo-korenistému charakteru. Jednoznačný kráľ bielych vín extravagantného ročníka 2018.

Dopestovaný je na vinohradoch, ktoré ležia vo vychytenom strekovskom vinohradníckom rajóne na juhu Slovenska. Svahy v Dubníku sú orientované južne alebo juhozápadne. Hlinitá, ílovito-hlinitá pôda obsahuje optimálne množstvo vápnika, ktorý dodáva viniču mimoriadnu kvalitu. Priemerná teplota devätnásť stupňov Celzia v období vegetácie spolu s priemernými ročnými zrážkami 540 milimetrov vytvárajú vhodné podmienky pre dosiahnutie najvyššej kvality hrozna.

Uverejnené Vložiť komentár

Frankovka modrá 2017 Dubník

frankovka modrá

Po troch rokoch vyzrievania v barikových sudoch, ktoré už nie sú panenské, je pripravené na predstavenie, víno nabité pušným prachom s excelentne vyzretou červenou farbou a chuťou, ktorá nekončí. Je príbehom slovenského vína a ambíciou zotrvať na svojom vrchole bez obmedzenia časom a priestorom.

Dopestované je na vinohradoch, ktoré ležia vo vychytenom strekovskom vinohradníckom rajóne na juhu Slovenska. Svahy v Dubníku sú orientované južne alebo juhozápadne. Hlinitá, ílovito-hlinitá pôda obsahuje optimálne množstvo vápnika, ktorý dodáva viniču mimoriadnu kvalitu. Priemerná teplota devätnásť stupňov Celzia v období vegetácie spolu s priemernými ročnými zrážkami 540 milimetrov vytvárajú vhodné podmienky pre dosiahnutie najvyššej kvality hrozna.

Ak Vás toto vínko oslovilo, neváhajte a ochutnajte. Na zdravie.

Uverejnené Vložiť komentár

Denisa Slavkovská: Vnútroplochy – výstava do 6.9.2021

výstava

Nepremeškajte jedinečnú výstavu vo WineGallery! Už len do 6. 9. máte možnosť vychutnať si kvalitné slovenské vínko v spoločnosti diel Denisy Slavkovskej. Výstava nesie názov Vnútroplochy a prezentuje autorkine najnovšie maľby a kresby. Všetky diela sú výstupom zo štipendia udeleného Fondom na podporu umenia a doteraz neboli nikde verejne prezentované.

Uverejnené Vložiť komentár

Výstava POSILKA vo Wine Gallery predĺžená do 25.7.

Viliam Slaminka Posilka

Ak sa vám nepodarilo urobiť si čas na príjemný večer pri vínku a dielach umelca Viliama Slaminku, radi vás informujeme, že tak môžete urobiť ešte do 25.7.2021, do kedy sa jeho výstava vo vinotéke Wine Gallery predlžuje. Jeho diela reflektujú aktuálne sociálne problémy vo vzťahu k umeniu a popkultúre. Dôraz kladie na jednoduchosť, tvarovú štylizáciu, prácu s farbou, hravosť a vtip. Čo poviete priatelia… skvelé prostredie na konverzáciu aj konzumáciu, však? Rezervácia nie je potrebná, stačí prísť.
ČO: Výstava – Viliam Slaminka – Posilka
KDE: Wine Gallery, Záhradnícka 72, Bratislava
Trvanie: 22.5. – 25.7.2021
Kurátori: Andrej Jaroš a Marianna Brinzová

Uverejnené Vložiť komentár

Pokračovanie výstavy umelca Viliama Slaminku v priestore vinotéky Wine Gallery v Bratislave

Viliam Slaminka

Nielen hmotou je človek živý… Pripomeňte si predcovidové časy, keď socializácia a kultúra boli samozrejmosťou, a nenechajte si ujsť výstavný projekt s názvom POSILKA od vizuálneho umelca Viliama Slaminku. Názov výstavy vtipne glosuje obdobie posledného vyše roka nášho nažívania si s koronavírusom, keď padli zákazy zhromažďovania a organizovania podujatí. Zatvorili sa všetky kultúrne stánky vrátane galérií, ale tento zákaz postihol aj šport a k nemu prislúchajúce fitnescentrá a posilňovne. Práve obrazy so športovou tematikou, ktoré v sebe kódujú vtip sú sprístupnené v priestore vinotéky Wine Gallery na Záhradníckej 72 v Bratislave, kam Vás srdečne pozývame.