Uverejnené Vložiť komentár

Vegánske a nízkohistamínové Frizzante

perla

KARPATSKÁ PERLA je rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré založili manželia Margita a Ladislav Šebovci v roku 1991. Už vo svojich začiatkoch vedeli, že perly sa rodia vo vinohrade. Dnes hospodária na vyše 60 hektároch viníc v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Ich vína odrážajú terroir vinohradov a jedinečné odrodové charakteristiky.

Ich prvé Frizzante zo žulového podložia vás očarí vôňou tropického ovocia. V chuti dominujú príjemné kyseliny so zvyškovým cukrom. Víno je vegánske a nízkohistamínové. Odporúčame podávať vychladené na 6-8°C.

Uverejnené Vložiť komentár

Víno, ktoré v supermarkete nenájdete

VINO LUDVIK je rodinné vinárstvo Ing. Ludvika Žofiaka, zal.1989 s vlastnými vinohradmi v Modre.

Orientujú sa na výrobu neskorých zberov, výberov z hrozna, ľadových a slamových vín. Dnes si predstavíme víno, ktoré bolo v roku 2019 ocenené 7x zlatou medailou.

Ide o RIZLING VLAŠSKÝ – víno je žltozelenej farby, vôňa je čistá a intenzívna. Nájdeme tu lúčne kvety a jemnú lipovinku. V chuti je cítiť mliečne vlašské orechy, víno je príjemne korenisté.

Je to veľmi stará odroda neznámeho pôvodu, druhá najpestovanejšia vo vinárstve VINO LUDVIK a najtypickejšia odroda v Malokarpatskom vinohradníckom regióne. Pestuje sa v strednej Európe, v Rakúsku sa nazýva Welschriesling, v severnom Taliansku Riesling Italico, v Chorvátsku Graševina, v Maďarsku Olas Riesling a v Čechách Vlašák.

Ocenenia:

Concours International de Lyon Francúzsko 2019 – Zlatá medaila
Výstava vín Viničné 2019 – Zlatá medaila
VITIS AUREA Modra 2019 – Zlatá medaila
Výstava vín Slovenský Grob 2019 – Zlatá medaila
Výstava Agrovino Nitra 2019 – Zlatá medaila
Festival Rizlingov Svätý Peter 2019 – Zlatá medaila
Výstava Bojnice 2019 – Zlatá medaila

Uverejnené Vložiť komentár

ROŇAVA cuvée

ronava_cuve

Úplne nový štýl vína. Nové spojenie Furmintu a Lipoviny, ktoré fermentovali s dubovými doskami, (pozor nie chipsy!), s ktorými to víno aj po dobu 2 rokov vyzrievalo v tanku na kvasniciach. 2 roky Sur lie a drevo ktoré malo byť použité na nové sudy typu Barrique dodalo vínu jemný dotyk vanilky, tabaku, no neprekrylo charakter tohoto vína! PREČO ROŇAVA? Táto rieka sa stala inšpiráciou. Je to hraničná rieka, ktorá bola v našej oblasti pri vzniku Československa dôležitá. Síce menej známa riečka, no rozdelila Tokaj na Slovenskú a Maďarskú časť. Nielenže oblasť, ale aj dva národy, ktoré tu žili v symbióze po stovky rokov. Toto unikátne víno vzniklo preto, lebo víno má ľudí spájať a nie rozdeľovať. Spojenie 85 % Furmintu a 15 % Lipoviny, ktoré fermentovali a vyzrievali 2 roky s dubovými doskami, vzniklo mohutné víno plné chutí. Fantastická novinka….mohutné, elegantné s jedinečnou fľašovou zrelosťou.