Uverejnené Vložiť komentár

Víno, ktoré v supermarkete nenájdete

VINO LUDVIK je rodinné vinárstvo Ing. Ludvika Žofiaka, zal.1989 s vlastnými vinohradmi v Modre.

Orientujú sa na výrobu neskorých zberov, výberov z hrozna, ľadových a slamových vín. Dnes si predstavíme víno, ktoré bolo v roku 2019 ocenené 7x zlatou medailou.

Ide o RIZLING VLAŠSKÝ – víno je žltozelenej farby, vôňa je čistá a intenzívna. Nájdeme tu lúčne kvety a jemnú lipovinku. V chuti je cítiť mliečne vlašské orechy, víno je príjemne korenisté.

Je to veľmi stará odroda neznámeho pôvodu, druhá najpestovanejšia vo vinárstve VINO LUDVIK a najtypickejšia odroda v Malokarpatskom vinohradníckom regióne. Pestuje sa v strednej Európe, v Rakúsku sa nazýva Welschriesling, v severnom Taliansku Riesling Italico, v Chorvátsku Graševina, v Maďarsku Olas Riesling a v Čechách Vlašák.

Ocenenia:

Concours International de Lyon Francúzsko 2019 – Zlatá medaila
Výstava vín Viničné 2019 – Zlatá medaila
VITIS AUREA Modra 2019 – Zlatá medaila
Výstava vín Slovenský Grob 2019 – Zlatá medaila
Výstava Agrovino Nitra 2019 – Zlatá medaila
Festival Rizlingov Svätý Peter 2019 – Zlatá medaila
Výstava Bojnice 2019 – Zlatá medaila

Uverejnené Vložiť komentár

MOderné a NOvé víno

mono vino

FURMINT MONO – víno s čistým odrodovým charakterom, v ktorom odroda furmint upúta svojou plnosťou v chuti. MONO – MOderné a NOvé víno, ktoré je len jedno svojho druhu. Vína vyrábané reduktívnou metódou, kde podstatou je redukovať prístup vzduchu počas spracovania hrozna a neskôr aj pri práci a vyzrievaní vína. Je to presný opak klasickej oxidatívnej výroby tokajských špecialít. Tieto moderné reduktívne vína, ktoré sú ľahké, svieže a krásne aromatické sú vhodné na každý deň a aj preto búrajú mýtus o ťažkých a sladkých vínach z Tokaja.