Uverejnené Vložiť komentár

Víno k smotanovo-jahodovej torte

víno k smotanovej torte

CABERNET SAUVIGNON rosé Fusion má číry vzhľad s marhuľovo ružovým odtieňom. Je intenzívne vo vôni – čierne ríbezle, kôstkové ovocie s plamienkom škorice. Hroznová chuť so šťavnatou kyselinkou a grepovým záverom.

Presne takéto sa hodí smotanovej torte s jahodami. Ľahké a svieže. A kto ho vyrába? NICHTA winery&vineyards – spoločnosť založil Branislav Nichta v roku 1997, čím nadviazal na vinársko-vinohradnícke tradície rodiny, ktoré siahajú do začiatku dvadsiateho storočia.
Jeho prvý dotyk s vinohradníctvom je spojený s dvadsaťpäť árovým vinohradom, ktorý zdedil po dedovi a začal ho postupne zveľaďovať. Dnes sa jeho vinohrady v okolí Čajkova rozprestierajú na ploche tridsiatich hektárov a ich hrozno patrí medzi to najkvalitnejšie na Slovensku. Zrejme ako kroky každého začínajúceho vinára, aj tie jeho viedli cez výrobu domáceho sudového vína. Vďaka týmto prvým pokusom lepšie spoznal svoje hrozno, naučil som sa s ním narábať s úctou, poučil sa z vlastných chýb a dopracoval sa k ozajstnému vínu.