Uverejnené Vložiť komentár

Tu to začína, alebo končí?POMÁHATE NÁM ZACHRAŇOVAŤ HISTORICKÉ VINICE! Vďaka vyp…

[ad_1]
Tu to začína, alebo končí?


POMÁHATE NÁM ZACHRAŇOVAŤ
HISTORICKÉ VINICE!
Vďaka vyplatenému finančnému príspevku Račianskeho spolku je nádej, že majitelia sa budú aj naďalej s láskou starať o tento unikátny – čoskoro už 100 ročný – kolový vinohrad.
Ak máte aj vy vedomosť o zaujímavých miestach v račianskom vinohradníckom chotári, ktoré súvisia s ich obrábaním a pobytom v nich (unikátne lokality, vinohradnícke búdy, túne, studničky, zariadenia, stroje, zaujímavé výhľady), dajte nám o nich vedieť. Ideálne aj s fotografiou súčasného stavu a upresnením miesta.
Napíšte nám správu, ozveme sa vám a spolu s Vami sa pokúsime nájsť riešenie, ako tieto klenoty zachrániť pred zánikom.
Veríme, že tak ako v minulom roku, pomôžu nám naši sympatizanti a darcovia aj tento rok s ich príspevkami, aby sme mohli naďalej bojovať za jedinečnú račiansku vinohradnícku tradíciu.
Veľa projektov ako napríklad Račanský vinohradnícky chodník sme naštartovali, ďalšie sú vo fáze projektovej prípravy – ale nejaké nové sa možno práve v tejto chvíli rodia v hlave niekoho z Vás!
Pridajte sa k nám. Pomôžte. Dajte tipy a inšpirácie. Za všetko budeme vďační a vopred ďakujeme!

OZ RAČIANSKY SPOLOK, založený v roku 2011

Viac o unikátnom kolovom vinohrade si prečítajte tu: https://www.racaweb.sk/raca-kolovy-stekovy-vinohrad-staravinica-polakovic/
[ad_2]

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.