Uverejnené Vložiť komentár

Svätovavrinecké D.S.C. 2018

nichta

Svätovavrinecké je stredne neskorá muštová odroda, ktorá patrí k širšej rodine odrôd Pinot. Vznikla zrejme vo francúzskom regióne Alsasko spontánnym krížením odrody Pinot Noir so zatiaľ bližšie neurčenou odrodou.

Svätovavrinecké D.S.C. 2018 z vinárstva Nichta má rubínovo červený vzhľad s granátovým odleskom. Očarí Vás vôňa višní a kvetín. Šťavnatá chuť s ľahkým telom a svižnou kyselinkou a karamelovo-mandľovým záverom. Spoločnosť NICHTA winery&vineyards založil Branislav Nichta v roku 1997, čím nadviazal na vinársko-vinohradnícke tradície rodiny, ktoré siahajú do začiatku dvadsiateho storočia. Jeho prvý dotyk s vinohradníctvom je spojený s dvadsaťpäť árovým vinohradom, ktorý zdedil po dedovi a začal ho postupne zveľaďovať.

Dnes sa jeho vinohrady v okolí Čajkova rozprestierajú na ploche tridsiatich hektárov a ich hrozno patrí medzi to najkvalitnejšie na Slovensku. Zrejme ako kroky každého začínajúceho vinára, aj tie jeho viedli cez výrobu domáceho sudového vína. Vďaka týmto prvým pokusom lepšie spoznal svoje hrozno, naučil som sa s ním narábať s úctou, poučil sa z vlastných chýb a dopracoval sa k ozajstnému vínu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.