Uverejnené Vložiť komentár

MODRAGNE 7 – Brut – Méthode Traditionnelle

brut

Tradičný pestovateľský sekt z odrody Pinot blanc. Jemne lisované celé strapce, fermentácia do sucha, ročné zrenie na hrubých kvasniciach bez sírenia, fľašovanie do sektových fliaš a následná druhá fermentácia, ročné zrenie, ručná remuáž a degorzáž. To všetko vytvorilo najkrajšie svedectvo vinohradníckej pôdy, práce a našej snahy.

Jemná smotanovo-kvasinková vôňa, hladký jazýček, s neustálym nutkaním stále pocucávať tento sekt vo vani. Takto krásne opísali svoj sekt vinári z Fedor Malík & syn. Vinárstvo ponúka vína z Modry, z Malých Karpát, z ich vinohradov. Vďaka redukovaným úrodám, náročným zeleným prácam a trvalo udržateľnému prístupu bez použitia herbicídov sa im z hrozna z prvotriednych modranských vinohradov darí dorábať vína s komplexným prejavom. Základom vinifikácie sú moderné technológie s dôrazom na prirodzený vývoj a autenticitu vína. Vína sú určené pre náročných ľudí, ktorí vo víne hľadajú príbeh, myšlienku a charakter. „Naše vína chutia našim hroznom, vinohradníctvom a Modrou. A tak to má byť.“ hovoria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.