Uverejnené Vložiť komentár

Frankovka modrá rosé od Nichta

Frankovka modrá rosé od Nichta

Ľahkosť, sviežosť a typický odrodový charakter predstavuje kolekcia vín CIRCUM. Nájdete v nej odrody typické pre celé Slovensko, ktoré odrážajú miesto svojho pôvodu. Frankovku modrú rosé charakterizuje intenzívna vôňa kôstkového ovocia a jahodovej zaváraniny.

Chuť je sladšia, krémová s bohatým ovocným prejavom. Spoločnosť NICHTA winery&vineyards založil Branislav Nichta v roku 1997, čím nadviazal na vinársko-vinohradnícke tradície rodiny, ktoré siahajú do začiatku dvadsiateho storočia. Jeho prvý dotyk s vinohradníctvom je spojený s dvadsaťpäť árovým vinohradom, ktorý zdedil po dedovi a začal ho postupne zveľaďovať.

Dnes sa jeho vinohrady v okolí Čajkova rozprestierajú na ploche tridsiatich hektárov a ich hrozno patrí medzi to najkvalitnejšie na Slovensku. Zrejme ako kroky každého začínajúceho vinára, aj tie jeho viedli cez výrobu domáceho sudového vína. Vďaka týmto prvým pokusom lepšie spoznal svoje hrozno, naučil som sa s ním narábať s úctou, poučil sa z vlastných chýb a dopracoval sa k ozajstnému vínu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.